KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8815609
nr 881 5609
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Blandteknik, Eric Hallström (1893-1946), signerad. -32, motivet: 16x20
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
måndag 17 mars 2014
kl 18:16:23
Eric Hallström
Läs mer om Eric Hallström